Academy

Aprèn amb nosaltres

Hi ha gent a la que simplement li agrada el cafè, gent que el necessita per passar el dia i, finalment, estan els que ho estimen tant que volen fer d'ell la seva professió. Si ets d’aquests als qui l'olor de cafè a primera hora del matí els basta per començar el dia amb un somriure, no dubtis en apuntar-te a algun dels nostres cursos per a professionals.

A la nostra escola de formació disposam de cursos amb títols certificats SCAE (amb possibilitat de bonificació) que et proporcionaran tots els coneixements necessaris i actualitzats per convertir-te en un veritable expert cafeter.

Oferim formació per baristes (cambrers especialitzats), torradors i de latteart, a l'únic espai homologat en la matèria de l’Illa. A través d'aquests cursos tenim la intenció de formar a les futures generacions de professionals perque puguin apreciar el producte de la mateixa forma en què ho fem nosaltres.

A més, a la nostra escola duim a terme tasts, tallers i degustacions dirigides al gran públic, per obrir a tothom la possibilitat d'endinsar-se una mica més dins l'ampli univers del cafè.